خوشمزگی اتفاقی نیست

blank
5/5
blank

فست فود ها غذاهای آماده‌ای هستند که معمولاً بدون قاشق و چنگال و عمدتاً به شکل ساندویچی سرو می‌شوند و همان‌طور که از نام آن پیداست غذایی است که با صرف کمترین زمان تهیه می‌شود مانند انواع ساندویچ سوسیس و کالباس، مرغ سوخاری، همبرگر، ناگت و از این قبیل که بی‌تردید شما با آن‌ها آشنایید.

 با توجه به زندگی شهری امروز، خانواده‌ها ساعات زیادی از روز را بیرون از منازل و درگیر مشاغل مختلف می‌باشند لذا ترجیح می‌دهند در ساعات باقیمانده در کنار خانواده بوده و زمان زیادی را جهت آماده کردن غذا صرف نکنند و زیادشدن مصرف فست فود ها نیز شاهد بر این مدعاست. ما باید این باور غلط را از ذهن پاک‌کنیم که تنها غذاهای سنتی که تهیه آن‌ها نیاز به زمان زیادی دارد، غذاهای سالم محسوب می‌شوند و با آموزش و افزایش آگاهی در زمینه غذاهای آماده سریع در کمترین زمان و به‌صورت سالم مانند انواع استیک و انواع پیتزا ، سالاد و … می‌توانیم به این امر کمک کنیم.

این بار ما با رستوران رومانا می‌خواهیم به‌گونه‌ای دیگر به نیاز بشر به تنوع پاسخ دهیم. به‌جای منع مصرف، شیوه درست مصرف کردن فست فود ها را بیاموزیم و ضمن آگاهی کامل از مواد مصرفی خود تصمیم بگیریم چه غذایی در چه زمانی صرف شود. 

درحالی‌که برخی افراد سعی می‌کنند از خوردن فست فود اجتناب کنند اما همان افرادی هستند که نمی‌توانند در برابر یک گاز از همبرگر موردعلاقه‌شان و غذاهای مکزیکی مقاومت کنند. بعضی از صاحبان فست فود هم در سال‌های اخیراً اقدام به تغییر منوی خود به یک منوی سالم‌تر کرده‌اند. اما آیا واقعاً فست فود برای سلامتی مضر است و آیا فقط برای افرادی که عجله دارند مناسب است؟

یکی از مزایای انتخاب فست‌فود‌های زنجیره‌ای و ترجیح آن‌ها نسبت به رستوران‌های معمولی یا آشپزی در خانه این است که فست‌فودها در کوتاه‌ترین زمان ممکن سرو می‌شوند. در عصر دیجیتال که اغلب افراد بسیار درگیر کار و دست‌وپنجه نرم کردن با مهلت‌های رو به پایان زندگی هستند؛ برقراری تعادل میان زندگی شخصی وزندگی کاری بسیار مشکل است؛ مثلاً یک مادر باید صبح قبل از رفتن به محل کار، کودک خود را به مدرسه برده و در انتهای روز نیز قبل از رفتن به خانه به دنبال او برود. برخی از والدین و افراد شاغل نیز ترجیح می‌دهند غذای خود را به‌صورت آنلاین سفارش دهند تا برای آن‌ها به خانه یا محل کار فرستاده شود و یا برای شام و خوردن برگر موردعلاقه فرزندشان به فست فود بروند. دلیل هم این است که مردم معمولاً عجله دارند و فقط چند دقیقه می‌توانند برای آماده شدن غذا صبر کنند و یا می‌خواهند غذا را از پیشخوان انتخاب کرده، صورت‌حساب را پرداخت کنند و بروند. عبارت فست فود به معنای غذای سریع هم به همین دلیل برای این نوع غذاها انتخاب‌شده است.

به‌غیراز این‌که تهیه این غذا برای خود و تمام خانواده نیازمند زحمت زیادی نیست، یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود مردم عاشق فست فود باشند، این است که تقریباً در هر گوشه و کنار و در هر خیابانی از شهر یک مغازه فروش فست فود وجود دارد. علاوه‌ بر این منوی این فست‌فودها دارای تنوع بسیار بالایی است. خرید و خوردن یک غذا دیگر مشکل نیست و کافی است که چند متر پیاده‌روی کنید؛ حالا غذا در دسترس شماست.

گزینه‌هایی برای غذای سالم نیز ارائه می‌دهد غذاهای موجود در فست‌فود‌ها محدود به هات‌داگ، همبرگر، سیب‌زمینی سرخ‌کرده نیست. امروزه فست‌فود‌های زنجیره‌ای غذاهای سالم‌تری را نیز وارد منوی غذایی خودکرده‌اند. علاوه‌ بر این برخی از فروشگاه‌های فست فود از مواد اولیه سالم و تازه استفاده می‌کنند. سالادها و برگرهای ارگانیک نیز در رستوران‌های فست فود ارائه می‌شوند. و از گزینه‌های دیگری مثل مرغ و بوقلمون استفاده می‌کنند.

رستوران رومانا منوی غذایی متنوعی متناسب با سلایق متفاوت و منحصربه‌فرد شما تهیه و تدارک دیده مشتریان عزیز می‌تواند با دنبال نمودن رستوران رومانا در شبکه اجتماعی اینستاگرام به آدرس : https://www.instagram.com/romanarestaurant/ از اخبار ، فروش‌های ویژه و تنوع منوی غذایی این رستوران اطلاع یافته و جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره رستوران و منوی غذایی رستوران رومانا و همچنین انتقال نظرات و پیشنهادات خود از طریق دایرکت با رستوران در ارتباط باشند. 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin